Działanie wzmacniacza kanałowego

Znajdź wzmacniacz kanałowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak opisuje jego nazwa najważniejszym zadaniem jakie spełnia jest wzmacnianie mocy sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w niektórych budynkach

W sprzedaży znajdziemy ogromną ilość mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Zakładane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał np. w górach, tunelach oraz w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich pokrywa powoduje, że mogą być montowane na maszcie antenowym – wytrzymują niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Standardowo wzmacniacz kanałowy ma kilka odrębnych wejść – na przykład VHF lub UKF(FM). Urządzenia mogą mieć zaimplementowaną technologię niwelującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada także 3 lub 4 dedykowane filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te posiadają niezależne zasilacze i diody LED.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]