Gdzie stosuje się rozwiązania kontroli dostępu

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi kontrolujących dostęp do budynków. Ich najważniejszym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa i ochrona tajnych danych. Czym są urządzenia kontroli dostępu i dlaczego stają się tak często stosowane?

Rozwiązania KD – chronią obiekt przed wtargnięciem osoby niepowołanej

Zaskakująco szybki rozwój innowacyjnej technologii powoduje, że zakłady pracy potrafią zdecydowanie lepiej kontrolować kto wchodzi na teren budynku. Jeszcze do niedawna budynki chronili wyłącznie ochroniarze, ale współcześnie coraz częściej wykorzystywane są narzędzia naładowane elektroniką, które umożliwiają również rejestrowanie czasu pracy oraz weryfikację zleceń. Kompleksowo działające narzędzia składają się z wielu komponentów, takich jak np. podgląd logów, karty czy moduły. Praca z programem jest niezwykle prosta, informacje prezentowane są w sposób transparentny, a definiowanie struktury pracowników zajmuje dosłownie chwilę.

Rozwiązania KD – jak weryfikować uprawnienia poszczególnych osób?

Urządzenia KD pozwalają nadawać dostęp oraz szybko weryfikować stopień uprawnień konkretnych pracowników. Chcesz mieć gwarancję, że szeregowy pracownik nie będzie mieć dostępu do pomieszczenia z serwerem? A może zależy Ci na sprawdzaniu, kto jest akurat na spotkaniu służbowym lub przerwie? Dostawca rozwiązań KD zapewnia takie informacje, a nawet jeszcze więcej – np. podgląd tzw. logów, eksport informacji do formatu PDF i definiowanie indywidualnych szablonów. Wyjątkowo ciekawą opcją jest również moduł fotorejestracji, który pozwala wyeliminować nieuczciwe zachowania. Urządzenia kontroli dostępu wykorzystywane są w dużych zakładach pracy, korporacjach, instytucjach, jak również wielu innych miejscach, w których bezpieczeństwo jest traktowane priorytetowo.