Sklep z falownikami

Aby optymalnie wykorzystać falownik, powinniśmy wybrać właściwą wersję. Mimo, że czytelnikom średnio obytym w tej dziedzinie może wydaje się to trudnym zadaniem, kiedy zastosujemy się do kilku porad, nie będzie to przyczyną dużych problemów. Co więc jest w takim przypadku najważniejsze?

Przeznaczenie falowników

Największe znaczenie ma wybór przemiennika właściwego dla konkretnej maszyny. Jeśli chodzi o niewielkie silniki, egzamin zdadzą i falowniki o niewielkiej mocy, jednak do napędzania na przykład wentylatorów kopalnianych lepiej sięgnąć po falowniki o większych możliwościach.

Zasilanie falowników

Wiadomości o tym, w którym trybie pracuje konkretny napęd znajdują się na zamontowanej na nim obudowie. Niektóre maszyny pracują tylko w trybie jednofazowym, do innych natomiast można użyć kilku typów przemienników.

Unikaj nieznanych falowników

Od sprawności falowników zależy nie tylko wydajność zasilanej przez nie instalacji, ale także bezpieczeństwo pracujących przy niej ludzi. Z tego powodu przy ich wyborze warto sprawdzić, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnej firmy – często świadczy ona wszak o ich jakości.

Falowniki – a co oprócz tego?

Działanie przemienników okaże się jeszcze efektywniejsza, kiedy rozszerzymy je wykorzystując odpowiednie dodatki. Duże znaczenie mają enkodery, dzięki którym można precyzyjnie ustawić szybkość obrotową osi. Warto także dokupić panele, sprawiające, że sterowanie przemiennikami jest prostsze.