Skrzynka telekomunikacyjna – rodzaje i zastosowanie

Skrzynki telekomunikacyjne muszą sprostać wielu wymaganiom i być bardzo ergonomiczne. W sprzedaży znajdziemy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z solidnego metalu i posiadać odpowiednie otwory, które spełniają funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz budynków, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje osób trzecich oraz negatywne warunki pogodowe. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – na przykład kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia możemy przyłączyć np. na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób trzecich

Priorytetowym elementem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. W tym celu służą uniwersalne zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne w przypadku na dzieci. Należy pamiętać także o zachowaniu ładu wewnątrz szafki – w tym celu służą dedykowane komory. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu błyskawicznie dopasujemy je do naszego mieszkania.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]