Technika liniowa

Technika liniowa pozwala na przesuwanie się elementów, wykorzystując przesuw toczny oraz ślizgowy przy stosunkowo niewielkim współczynniku tarcia. Łożyskowanie w prowadnicy wykazuje 50-krotnie mniejszy współczynnik tarcia niż przy łożyskowaniu ślizgowym. Standaryzacja wymiarów umożliwia zamienność prowadnic oraz wózków, a innowacyjna technologia krążenia kulek sprawia, że produkty techniki liniowej cechują się lepszymi parametrami dynamicznymi. Systemy techniki linowej są dlatego tak popularne.

Technika liniowa – wykorzystywana przez różne branże przemysłu

Dostępna technika liniowa to akcesoria o rozmaitych klasach, które można dowolnie dopasować do osobistych preferencji oraz potrzeb. Mają one szerokie zastosowanie. Zależy tylko w jakim celu chcemy je użyć. Do elementów techniki liniowej zaliczamy np.:

  • łożyska ślizgowe – funkcjonalne elementy, wykorzystujące technikę liniową, które umożliwiają szybą pracę części maszyn poruszających się za pomocą ruchu obrotowego.
  • prowadnice liniowe – wyposażone są w innowacyjny układ biegowy, który gwarantuje tym elementom stabilność ruchu. Są zdolne do przenoszenia dużych obciążeń zarówno w poziomie, jak i pionie.
  • śruby trapezowe – dzięki profesjonalnemu wykonaniu z użyciem nowoczesnej techniki liniowej, cechuje precyzja działania. A jest to zasługa wysokiej klasy materiałom, zastosowanym do produkcji.