Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

Jeśli szukasz wzmacniacza DVB-T, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/mk9ldn3

Oglądanie TV jest dzisiaj codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest po prostu niemożliwy. Doskonałym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że dobrym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich ulokowania zależne jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się też w wypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz jedynie wybranych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego zalecane jest w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]