budowa domów góralskich, domy góralskie całoroczne

Alternatywa dla murowanych domków – budowa domów góralskich

Tradycyjne domy góralskie przyciągają niezwykłym designem, co przyczynia się do tego, że coraz większa liczba Polaków chce zamieszkać w drewnianym domku. W jakich regionach przeważnie występują i czym się wyróżniają?

Budowa domów góralskich – alternatywa dla tradycyjnych domów

Nowatorskie domki góralskie prezentują się cudownie i bajkowo, zauważamy w nich duże wpływy stylu zakopiańskiego. Są wykonane ze świerku i charakteryzują się spadzistymi dachami oraz przestronnymi tarasami, mają również zadaszenia kryte gontem. Stanowią znakomite dopełnienie tatrzańskiego krajobrazu, dlatego występują przeważnie w rejonach górskich. W związku z tym, że klienci chcą obniżyć koszty związane z budową domu z cegły, warto rozważyć różne opcje i postawić taki budynek w zupełnie innej części Polski. Budowa domów góralskich przebiega o wiele sprawniej i jest tańsza niż w przypadku murowanych nieruchomości. Stawiane są one z prefabrykatów, a obecnie stosowana technologia powoduje, że proces można realizować także w miesiącach zimowych, bowiem nie musimy wykonywać murowania. Specjaliści podkreślają, że wszystkie etapy można zakończyć w ciągu kilku miesięcy.

Budowa domów góralskich – możliwość przebudowy

Nowatorskie domy góralskie mogą służyć jako domki sezonowe, ale także jako obiekty całoroczne. Stosowana technika pozwala uzyskać wewnątrz świetne warunki do życia, dachy zabezpieczone są nowoczesnymi materiałami, a ściany poddawane termomodernizacji. Podmioty zajmujące się konstruowaniem domków z bali specjalnie impregnują wszystkie części, żeby chronić pomieszczenia przed mrozem. Kolejnym plusem nieruchomości tego typu jest możliwość zmiany położenia pomieszczeń. Podejmując decyzję o inwestycji w nowoczesne domki góralskie, wybierajmy wyłącznie doświadczone podmioty, które umieją połączyć tradycję z nowatorskimi pomysłami.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]