Bezpieczny dach – użyj uszczelniaczy dekarskich

Integralnym elementem każdego domu jest wykonany z trwałych materiałów dach. Do uzupełniania jego struktury służą kompleksowe uszczelniacze dekarskie. Sprawdźmy kiedy są używane i co je wyróżnia.

W jakich przypadkach znajdują zastosowanie uszczelniacze dekarskie

Uszczelniacze dekarskie sprawdzają się na ogół w czasie wyrównywania sfatygowanego dachu, który posiada liczne uszkodzenia w powierzchni. Stosuje się je też do uszczelniania cieknących rynien, rekonstrukcji elementów okien dachowych, jak również do tzw. łączenia na zimno. Mogą być środkiem prowizorycznym, stosowanym w przypadku przeciekania dachu, jak również permanentnie spajającym konstrukcję w całość. Co najciekawsze znajdują zastosowanie nawet podczas fatalnych warunków pogodowych (silna wichura, obfity deszcz), gdyż mają właściwości wodoszczelne. Ich właściwości zapewniają świetnie opracowane składniki i wiele badań.

Właściwości uszczelniaczy dekarskich

Uszczelniacze dekarskie wyróżniają się znakomitą adhezją do różnorodnych gatunków dachówek, na przykład takich jak ceramika dekarska, stal, aluminium. Posiadają właściwości wypełniające i klejące. Pozwalają uzyskać nieprzepuszczalną strukturę, bowiem występują w formie plastycznej masy lub specjalistycznej szpachli, na bazie asfaltu. Uszczelniacze wytrzymają w najbardziej ekstremalnych warunkach atmosferycznych, nie poddają się wpływowi cieczy czy promieniowania słonecznego. Na rynku wyszukamy mnóstwo wersji kolorystycznych uszczelniaczy dekarskich, jak również uszczelniacze zupełnie przezroczyste, które można pomalować na jakikolwiek kolor.