Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Skieruj się tu jeśli chcesz zlecić budowę nowoczesnych domów drewnianych

Mnóstwo osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również ogromnymi stratami energii. Aktualnie wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy wznoszone z drewna to teraz najlepszy przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak w wielu wypadkach określa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią stosują również innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowoczesnymi elementami napotyka się na ogół w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]