Budowa domów szkieletowych – nowoczesna technika ciesząca się popularnością

Jeśli potrzebujesz zamówić budowę domów szkieletowych, zajrzyj na domygoralskie.com

Ostatnio mnóstwo osób decyduje się na budowę własnego domu. Jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy ogromnego wyboru, jeśli chodzi o dostępne technologie. Dzisiaj sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na zwrócenie uwagi zasługują bez wątpienia domy szkieletowe, które cieszą się zwiększającą się popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy typowe tego rodzaju budynków?

Domy szkieletowe charakteryzują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnętrznej strony obija się go natomiast elementem stężającym. W tym wypadku na ogół stosowane są płyty drewnopochodne czy popularna sklejka. Taki sposób wykonania zapewnia szerokie możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie materiałów izolacyjnych, a także tych, przy pomocy których wykończona może zostać elewacja budynku. Śmiało postawić można na deski, tynk strukturalny, a nawet cegłę klinkierową, która obecnie jest wyjątkowo modna i cieszy się wielką popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych wykonana jest z kolumn, które pełnią rolę pionowych elementów tworzących ściany. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak wykonana konstrukcja zazwyczaj określana jest jako ramowa. Do wzniesienia budynków szkieletowych stosuje się dzisiaj drewno iglaste, które suszy się komorowo. Znaczący jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać osiemnastu procent. Potem drewno jest strugane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów szkieletowych przebiega naprawdę błyskawicznie, co jest bardzo dużą zaletą tego rodzaju budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – niezbędna jest pomoc fachowca

Budowa domów szkieletowych wymaga znajomości konstrukcji szkieletowej. Z tego powodu zarówno projekt, jak i sama budowa to zadania, które powinni wykonać specjaliści. Tylko wówczas można być pewnym, że na żadnym z etapów nie zostaną popełnione poważne błędy, które mogą odbić się negatywnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie świetnych specjalistów jest naprawdę łatwe.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]