Budowa dróg – jakie techniki się dziś stosuje

Czasy trudności z drogami w Polsce szczęśliwie już się skończyły, a my możemy jeździć po zadbanych szosach. W dużej mierze jest to niewątpliwie efekt coraz lepszego wykonawstwa, jednak najistotniejsze są materiały, z jakich aktualnie robi się drogi. W odróżnieniu od tych wykorzystywanych przed laty, współczesne materiały nawet po dziesięcioleciach wciąż wykazują pierwotne właściwości, zdając egzamin we wszystkich sytuacjach. Jakie więc surowce najczęściej stosują dziś drogowcy?

Drogi z powierzchnią Safegrip

W roli nawierzchni dróg specjaliści stosują obecnie nowoczesne materiały, które nie zawsze są dobrze znanym asfaltem. Wśród nich jest Safegrip, który spełnia różne rolę – jest wierzchnią warstwą, a jednocześnie izoluje głębsze poziomy od wody. Jego wylanie nie pociąga za sobą najmniejszych problemów oraz nie wymaga użycia dużej temperatury. Ze względu na fakt, że nie pęka, jest używany w najróżniejszych miejscach – od placu zabaw aż po główne jezdnie.

Koniec kłopotów z piaszczystymi drogami

W przypadku ścieżek dla rowerów poza miastem czy ścieżek w parkach bitumiczna powierzchnia często nie się sprawdza, bo trudno dopasować ją estetycznie do zielonej okolicy. Na szczęście istnieją metody, które pozwalają na ich umocnienie. Najefektywniejszą z nich jest Stabicol CE, bo po aplikacji z wodą utwardza piasek i zapobiega jego erozji. Jest to jednocześnie metoda w stu procentach bezpieczna, a piasek można później zastosować ponownie.