Jeśli chcesz kupić domy góralskie, odwiedź ten adres
Domy góralskie są piękne i funkcjonalne. Podobne do historycznej architektury Tatr zachwycają stromymi, pokrytymi gontem dachami oraz wykonanymi z drewna ścianami. Dla wielu klientów istotne okazuje się także to, iż tradycyjne domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic powinno więc dziwić, że wznoszone są nie tylko na Podhalu – spotkać je można prawie w całym kraju, bo świetnie wyglądają wpisując się w wiejskie otoczenie. Nierzadko usłyszeć można komentarze na temat tego, iż zdają one egzamin tylko latem. Czy jednak okazują się one zgodne z prawdą? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz chętniej.
Jak mieszkają lokatorzy całorocznych domów góralskich?
Inspirowane tradycyjnymi budynkami z Tatr oraz architekturą Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są niemal w całości z drewna. Bale łączone są historycznymi metodami, dzięki czemu w środku domu panuje optymalna temperatura. Często obserwuje się również wykonane z kamienia podmurówki, zabezpieczające dom przed wodą i chłodem przedostającymi się od ziemi. Typową cechą całorocznych domów góralskich jest również spadzisty dach kryty gontem, który zabezpiecza je przed zniszczeniem w przypadku nierzadkich w tym rejonie śnieżyc.
Całoroczne domy góralskie – jak wybrać architekta?
Decydując się na wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, iż już od pierwszego etapu należy pracować z doświadczonymi specjalistami. Najlepiej zrobimy stawiając na firmę, w której ramach współpracują projektanci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich i cieśle. Ważne jest również to, aby historyczna architektura łączyła się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi – to w okresie zimowym zagwarantuje właścicielom całorocznych domów góralskich wygodę na identycznym poziomie, co w innych typach obiektów.
Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392
Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail:
[email protected]