Dachówki ceramiczne

Wygląd i wytrzymałość to wyznaczniki, którymi kierują się architekci pracujący nad szkicami budynków mieszkalnych. Celem zarówno ich, jak i klientów jest to, aby dom został zbudowany i wykończony za pomocą najodpowiedniejszych materiałów, solidnych i niezawodnych, a przy tym prezentujących się estetycznie. Dachówka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem przy pokryciach dachów.

Typy dachówki ceramicznej

Większość z nas łączy dachówkę ceramiczną ze zwyczajnymi budynkami mieszkalnymi, w których czerwony dach zawsze był prostym wykończeniem dla nieskazitelnej elewacji. Naturalnie w takim zestawieniu dachówka ceramiczna wygląda bardzo efektownie. Takie pokrycie, najczęściej używane do krycia dachów, nazywa się “zakładkowym”. Należy jednak pamiętać, że nie jest to jedyny popularny typ dachówki. „Karpiówka”, układana w łuskę karpia, stanowi doskonały materiał dla złożonych konstrukcji. “Esówka” przypomina kształtem literę “s”, co świadczy o jej oryginalności, a imponujący “mnich-mniszka” jest doskonałym pokryciem dachów zabytków.

Z jakich powodów warto wykorzystywać dachówkę ceramiczną?

Dachówka ceramiczna należy do najstarszych tworzyw budowlanych. Ceniona od wielu lat nigdy nie przestaje być modna. Prosta w montażu, dostępna w różnych kształtach i kolorach – dachówka ceramiczna posiada mnóstwo atutów, dzięki którym jest niezastąpiona w oczach projektantów i budowniczych. Cechuje się niezwykłą wytrzymałością i stabilnością, a jej ciężar sprawia, że dach jest bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych.