Dlaczego stolarka okienna staje się coraz bardziej popularna

Szczelne okna to podstawa każdej nieruchomości. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na montaż stolarki drewnianej, która pod wieloma względami przewyższa okna plastikowe. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – jak zmniejszyć koszty ogrzewania

Nowoczesne okna drewniane prezentują się niezwykle elegancko, a do tego mają także znakomite parametry techniczne. Jak podkreślają eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim wskaźnikiem przenikania ciepła, co zdecydowanie redukuje koszty ogrzewania budynku. Tego typu okna znakomicie wyciszają mieszkanie, jak również nadają się do zastosowania w przypadku dużych oszkleń. Spotykają się też z dużym zainteresowaniem właścicieli nowoczesnych domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystko – stolarka okienna może być odnawiana, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Eksperci szacują, że dobrze wykonane okna mogą posłużyć w dobrym stanie nawet 150 lat.

Stolarka okienna – okna z szybami przeciwsłonecznymi lub przeciwpożarowymi

Firmy produkujące stolarkę drewnianą zapewniają obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, uchylno-przesuwne, a także wiele innych wariantów, które gwarantują komfort użytkownikom. Dodatkowo można również zdecydować się na zamontowanie konkretnych typów szyb – przeciwsłonecznych oraz przeciwpożarowych, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. Podczas produkcji stosuje się wiele rodzajów drewna, np. modrzew, dąb lub gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz zainwestować w okna drewniane? Możesz zdecydować się na warianty z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana świetnie oddaje również charakter wiekowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.