Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Budowa domów z bali - usługa dla Ciebie

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się ze zrobionych z drewna bali, które rozmieszczane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy powtórnie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają naprawdę pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w nienagannym stanie bardzo długo. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy z bali na ogół spotkać można na terenach położonych w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment chętnie budowane również w innych regionach Polski. Bale są właściwie przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być budowane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest konieczna

Stawiając na dom w technologii zrębowej, powinno się zadbać, by zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a w czasie użytkowania nie ukażą się nieprzyjemne niespodzianki.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]