Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Tu zamówisz ekologiczne domy drewniane

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla chorych na astmę, mających alergię i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]