Funkcjonalna sklejka szalunkowa

Szukasz sklejki szalunkowej? Sprawdź abcszalunki.pl

Sklejka szalunkowa to element stale używany w budownictwie. Z powodzeniem zastępuje tradycyjne drewno, które nie nadaje się do wszystkich zastosowań, a także niepotrzebne winduje wydatki. Zobaczmy z czego jest ona zrobiona i co powoduje, że jest tak popularna.

Sklejka szalunkowa – kilkanaście fornirów

Sklejka szalunkowa pozyskiwana jest z drewna, posiada dużą liczbę tzw. fornirów, wyróżnia się znakomitą odpornością na działanie wilgoci. Do jej produkowania zazwyczaj używa się sosnę, topolę oraz gatunki importowane, na przykład meranti. Jest niesłychanie elastyczna, a jej cechy zostały wzmocnione dzięki zastosowaniu specjalnych filmów fenylowych. Użycie kilkunastu warstw sprawia, że sklejka szalunkowa sprawdza się także w kryzysowych sytuacjach – przy narażeniu na uszkodzenia mechaniczne oraz wysoką temperaturę urazy mechaniczne oraz różnice temperatur. Powłoczki forniru krzyżują się ze sobą, tworząc funkcjonalną strukturę. Istnieje mnóstwo rodzajów sklejki szalunkowej, uzależnionych od techniki klejenia (np. półwodoodporna, nieszlifowana), układu fornirów czy gatunku drewna. Warto też pamiętać, że nie każda sklejka nadaje się do użycia w ekstremalnych warunkach, dlatego należy dobrze dopasować jej rodzaj.

Sklejka szalunkowa – specjalistyczne komponenty potrzebne na budowie

Sklejka szalunkowa jest materiałem wzmacniającym technologię tzw. lanego betonu. Sprawdza się przy budowie nieruchomości, ścian działowych oraz hal. Używana do tworzenia systemów szkieletowych, znajduje wyjątkowo szerokie zastosowanie. Może być użyta wielokrotnie, co oznacza niemałe oszczędności. Sklejka szalunkowa to podstawa wyposażenia każdej firmy budowlanej. Na rynku funkcjonują firmy zajmujące się wypożyczaniem sklejki szalunkowej, nie musimy więc mieć własnych materiałów. W razie potrzeby możemy więc bez trudu zakupić profesjonalne komponenty potrzebne na budowie.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]