Internetowe wyszukiwarki nieruchomości w Katowicach

Sektor nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych miastach rośnie bardzo szybko. Od pozostałych regionów GOP wyróżnia jednak to, iż stosunkowo mało popularne są lokale nowe – mieszkańcy tego regionu znacznie częściej kupują lokale z rynku wtórnego. Ze względu na to, że w aglomeracji śląskiej mieszka wiele osób, powinniśmy przeanalizować dokładnie śląski rynek nieruchomości. W Katowicach funkcjonuje kilkadziesiąt biur nieruchomości, zaś zebrane dzięki nim statystyki okazują się ważnym źródłem wiedzy o upodobaniach mieszkańców tego regionu.

Nieruchomości w Katowicach – które są najczęściej wybierane?

Ze względu na ogromną liczbę ludzi, najpopularniejsze nieruchomości w Katowicach to rzecz jasna lokale w wielkiej płycie – zwłaszcza te z drugiej ręki. Gdy chodzi o lokale użytkowe, największym zainteresowaniem szczycą się te zlokalizowane w śródmieściu oraz osiedlach z dużą populacją. Ceny jednego metra zwykłego lokalu z rynku wtórnego oscylują w granicach 3,5 tysiąca złotych, natomiast nowego – około pięciu.

Nieruchomości w Katowicach – gdzie je znaleźć?

Do paru lat osoby chcące sprzedać i nabyć nieruchomości w Katowicach stawiały na głównie na pomoc wyspecjalizowanych pośredników. Dziś zwykle korzystają z sieci, gdzie działają portale, na których można umieścić anonse na temat nieruchomości w Katowicach. Ich dobrą stroną jest zarówno spora ilość ogłoszeń, jak i funkcjonalność – interesujące nas anonse znajdziemy dzięki nim bez najmniejszych problemów.