Izolacje przeciwwodne – kiedy je stosować?

Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla każdego budynku. Z tego powodu tak istotne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niekorzystnym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach odpowiednie będą izolacje lekkie, jednak kiedy budynek wzniesiony jest na gruncie bez odpływu wody opadowej, niezbędne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej wykonanie zaleca się także, jeżeli dom zlokalizowany jest na obszarze niżej poziomu wody. Istotne jest, aby woda nie uszkadzała budynku w wyniku naporu na jego mury. Jakie zatem typy izolacji przeciwwodnych są dostępne? I wreszcie – komu zlecić zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jak je klasyfikujemy?

Rozpoznajemy 3 typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy rodzaj to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, jeśli nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa ze strony wody. Jeżeli zaś wilgoć jest poważnym kłopotem, powinniśmy wykonać któryś z 2 pozostałych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się przede wszystkim na terenach z gruntem zwartym, gdzie nierzadko gromadzi się wilgoć. Izolacje ciężkie są z kolei stosowane na terenach, na których panuje wysokie ryzyko wystąpienia powodzi – takie izolacje muszą cechować się dużą odpornością oraz ochronić budynek także przed silnie napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – której ekipie powierzyć ich wykonanie?

Jak nietrudno się domyślić, jakość izolacji przeciwwodnych wpływa na ochronę ludzi znajdujących się w obiekcie. Dlatego musimy przemyśleć wybór ekipy, która je założy. O czym więc musimy wiedzieć wybierając firmę, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno okażą się umiejętności jej pracowników – dobrze zatem dowiedzieć się, jak długo świadczy podobne usługi oraz jak opisują ukończone przez nią prace dotychczasowi kontrahenci.