Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przywykliśmy do zasłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pozwala to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Najczęściej do zasłaniania okien używamy zasłon i firanek, ale w ostatnich latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych i ściennych. W większości z nich zakupimy także wszystkie niezbędne akcesoria, czyli karnisze metalowe, kółka z żabkami, rozety oraz wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym miejscu możemy złożyć pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niedużych oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, gdyż produkowane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w pokoju dziecięcym, salonie, biurze, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – o czym pamiętać

Okna nie zawsze mają standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, żeby dobrze obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji, do tego będą prezentować się niechlujnie. Jeśli więc nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to fachowcom.