Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Więcej o kontenerach na gruz na ekombud.pl

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, zdemontowane elementy okien i drzwi, a także gruz, złom – przeważnie służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

Do składowania ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami bądź wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]