Kiedy sięga się po szalunki?

Chcesz zamówić szalunki Kraków? Wejdź na abcszalunki.pl

Szalunki to to forma o charakterze tymczasowym, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt częste. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można też efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje zalany odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonywane są chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i stropów z żelbetonu. Cechują się jak widać naprawdę dużym zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów, a także sklejki.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]