Klinkierowe ogrodzenia

Ogrodzenia klinkierowe to popularne w naszym kraju rozwiązanie. Posiadają dużo dobrych stron – doskonale wyglądają, są wytrzymałe na częste u nas niskie temperatury, pęknięcia oraz działanie wody. Są również stosunkowo tanie – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę ich długowieczność oraz niewielkie koszty użytkowania. Z jakimi materiałami jednak będą się najlepiej komponować? Które akcesoria wybrać, żeby ogrodzenia klinkierowe wyglądały świetnie?

Kompozycja z desek i ogrodzeń klinkierowych

Wyraźne kolory charakteryzujące ogrodzenia klinkierowe szczególnie dobrze łączą się z deskami. Świetnym wyjściem będzie kombinacja konstrukcji ceramicznej z wyprodukowanymi z drewna sztachetami. Płot tego rodzaju dobierzemy do budynków o tradycyjnym projekcie, ale też tych bardziej nowoczesnych.

Metalowe akcesoria do ogrodzeń klinkierowych

Kolejnym chętnie wybieranym wyjściem jest kompozycja z ceramiki oraz żelaza. Bez względu na to, czy będą to wykonane metodą tradycyjną ogrodzenia, czy to kupione w sklepie budowlanym segmenty, jesteśmy w stanie tak nadać naszej posesji oryginalny charakter, a to docenią w szczególności lokatorzy domów na wsi.

Jak dbać o ogrodzenia klinkierowe?

Ogrodzenia klinkierowe nie wymagają wprawdzie częstej pielęgnacji, jednak minimum raz w roku powinniśmy znaleźć na to kilka godzin. Zbierający się na ścianach klinkierowych cegieł brud szybko usuniemy z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej, zaś ich odporność podniesiemy używając preparatów kontrolujących nasiąkliwość.