Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkier to odmiana ozdobnej cegły, którą można umieścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie są jego główne właściwości i dlaczego jest obecnie tak szeroko wykorzystywana w pracach budowlanych?

Jakie atuty posiada klinkier elewacyjny?

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową odpornością na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od dziesięcioleci znajdują zastosowanie jako element wykończenia domów oraz mieszkań – mogą służyć m.in. jako płytki elewacyjne wewnętrzne lub cegła na komin. Klinkier jest stosowany także na naroża, cokoły, podokienniki oraz pozostałe elementy budynków i znakomicie zdaje egzamin zarówno w przypadku domów utrzymanych w nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce.
Elewacja z klinkieru prezentuje się bardzo elegancko i jest niepodatna na negatywne czynniki z zewnątrz – deszcz, niską temperaturę, promieniowanie słoneczne czy śnieg. Klinkier elewacyjny pozostaje więc latami w idealnym stanie. Wykonane z klinkieru płytki ścienne mają również inne zalety – użycie naturalnego surowca powoduje, iż są one niepodatne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe i elewacja z klinkieru

Cegła dekoracyjna zastosowana na ścianę zewnętrzną domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja zaakcentuje styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – idealnie będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Doskonałej jakości płytki z cegły można nabyć w licznych sklepach budowlanych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.