Na co zwrócić uwagę kupując okna energooszczędne

Potrzebujesz okien energooszczędnych? Kliknij tutaj

Wysokiej klasy okna energooszczędne to najważniejszy element, o którym nie wolno zapomnieć przy ocieplaniu budynku. Najbardziej popularne są okna drewniane, które na rynku znajdziemy w rozmaitych opcjach. Jak są wykonane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – doskonałe atrybuty izolacji cieplnej

Drewniane okna wyprodukowane są z bezpiecznych dla przyrody surowców – m. in. dębu i modrzewia. Charakteryzują się znakomitymi parametrami, dzięki czemu dorównują swoim odpowiednikom z aluminium. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na przepuszczalność cieplną okien, zwłaszcza, jeśli ocieplamy budynek przed sezonem zimowym. Daje to nie tylko dogodne warunki wewnątrz pomieszczenia, ale również oszczędność pieniędzy. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), bo tylko w takim wypadku w budynku osiągniemy komfortowe warunki. Ciepło zostaje w mieszkaniu, a przez nieszczelności nie dociera chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – profesjonalne systemy uszczelniające

Nabywając nowe okna energooszczędne przeanalizujmy kolejny zasadniczy detal – stopień Rw. Wybierzmy zespolone okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w budynku. Bardzo ważne są także specjalistyczne uszczelki okienne – zapobiegają przenikaniu mrozu i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc wybrać drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technika zapewnia pozbycie się niechcianego pogłosu oraz oszczędność opału.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]