Niecka basenowa – zbuduj basen w dwa tygodnie

Niecka basenowa to doskonałe wyjście dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie są w stanie pozwolić sobie na budowę basenu tradycyjnego. Zmniejsza cenę oraz ułatwia przedsięwzięcie na tyle, że często już po czternastu dniach basen jest zdatny do użycia. Niecki basenowe wytwarzane są z najróżniejszych materiałów – często stosuje się plastik, ale jego wadą jest niska wytrzymałość. Zdecydowanie lepiej wypadają modele wykonane z włókna węglowego wzmocnionego ceramicznym środkiem – wykluczają osmozę, poza tym nie szkodzą im pęknięcia czy skrajne temperatury.

Cechy niecki basenowej

Bez względu na to, jakie są nasze potrzeby, na pewno znajdziemy nieckę basenową dla nas. Produkowane są w zróżnicowanych wersjach – od rodzinnych modeli, przez niecki o normalnych wymiarach, aż po baseny w stylu fast lane, które okazują się na tyle długie, że bez problemów możemy wykorzystać je do ćwiczeń pływania. Niecka basenowa okaże się zdecydowanie bardziej komfortowa, jeśli zakupimy wraz z nią dodatkowe akcesoria – między innymi lampy, daszek czy urządzenia do oczyszczania wody.

Niecka basenowa – zaufaj najlepszym

Kupując nieckę basenową należy zwrócić uwagę na wyroby cenionych marek. W Polsce sprzedawane są baseny marki Compass Ceramic Pools, które wytwarza się z wykorzystaniem wspomnianego włókna węglowego. Zamawiając baseny tej marki mamy szansę jednocześnie dopasować je do swoich potrzeb, wyposażając je w urządzenia czyszczące lub lampy pomocne w czasie kąpieli wieczorem.