Panele podłogowe – tanie i solidne

Panele podłogowe są często wybierane przez naszych rodaków. Nie może to rzecz jasna dziwić – zwłaszcza, jeśli przypomnimy sobie ich liczne dobre strony. Panele podłogowe są wszak tanie, natomiast mnogość dostępnych modeli sprawia, iż każdy wyszuka wersje dopasowane do danego mieszkania. Jak dowodzą wyniki sprzedaży, klienci kupują panele chętniej niż wykładziny, a z uwagi na niewysokie ceny, również od parkietów sosnowych. Przed zakupem konkretnego produktu warto jednak dowiedzieć się, czy spełni nasze potrzeby.

Jak wybrać panele podłogowe?

Najistotniejszym parametrem paneli podłogowych jest twardość – to od niej zależne jest, ile posłużą. Określa się ją z wykorzystaniem klas ścieralności, które symbolizują liczbę ruchów szlifierki, po jakiej panel ulegnie zniszczeniu. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 czy AC2 muszą być zakładane tylko w rzadko używanych pomieszczeniach. Do pokoju dziennego lub przedpokoju najlepiej wybrać zaś panele z klasą co najmniej AC3 – nie zapominając oczywiście, że najbardziej wytrzymałe będą te określone jako AC5.

Panele podłogowe – montaż

Panele podłogowe bywają bardzo chętnie kupowane również z uwagi na prostotę ich montażu. Mimo że ich założenie okaże się mniej skomplikowane niż podłogi, powinniśmy wiedzieć, że potrzebne są w tym celi odpowiednie kwalifikacje. Chcąc zyskać gwarancję, iż panele będą właściwie zamontowane, dobrze powierzyć to doświadczonej firmie – szczególnie, kiedy dotąd nie montowaliśmy podłogi czy nie mamy odpowiednich narzędzi.