podpory stropowe, podpory szalunkowe

Podpory stropowe i ich zastosowanie

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i właściwe jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]