Ponadczasowe drzwi drewniane

Choć w sklepach znajdziemy wiele drzwi wyprodukowanych z najróżniejszych surowców (między innymi z metalu oraz materiałów sztucznych), to największym uznaniem producentów i kupujących szczycą się nadal drzwi drewniane. Rzecz jasna nie może to dziwić, bowiem ich różne zalety sprawiają, że będą świetnym rozwiązaniem tak tam, gdzie najważniejsza jest wygoda, jak i w pomieszczeniach, gdzie ważniejsze są walory wizualne. Odpowiednio wyprodukowane drzwi drewniane są bowiem wytrzymałe oraz doskonale wyglądają, zaś ich eksploatacja nie sprawia najmniejszych problemów. Jak więc wytwarzane są drzwi drewniane? O czym pamiętać przy ich wyborze?

Drzwi drewniane – z czego są wyprodukowane?

Do wyrobu drzwi bywają wykorzystywane najróżniejsze rodzaje drewna. Zwykle rzecz jasna wybierane bywa drewno sosnowe, które jest dość wytrzymałe, zaś oprócz tego tanie, niezbyt ciężkie oraz niesprawiające problemów przy przygotowaniu. Poza tym wykorzystywane są zwłaszcza pozostałe gatunki europejskie – na przykład dąb czy buk. Rysunek drewna sosnowego nie nadaje się jednak do niektórych wnętrz – z tego względu drzwi drewniane wykańczane są obłogami z rozmaitych gatunków, tak tych ze Starego Kontynentu, jak i egzotycznych. Określają one charakter danego modelu oraz pozwalają na dopasowanie go do różnych mebli czy dekoracji.

Różnorodność drzwi drewnianych

Drzwi drewniane są chętnie kupowane również z uwagi na fakt, że (w odróżnieniu od drzwi wykonanych z tworzyw syntetycznych) mogą być używane również w tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach oraz podczas odnawiania obiektów wpisanych do wykazu zabytków. Dla wielu kupujących naprawdę istotne będzie również to, że drzwi drewniane możemy wykonać w myśl wytycznych klienta, dopasowując je do jego gustów oraz cech przestrzennych lokalu – a to jest oczywiście niemożliwe dla drzwi z metalu oraz z coraz bardziej lubianych materiałów sztucznych.