Profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to najważniejszy element każdego domu. Już podczas projektowania budynku należy zatroszczyć się o to, żeby dom był wytrzymały. Wspaniale sprawdzi się w tym celu izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Zobaczmy zatem przed jakimi czynnikami zabezpiecza tego typu izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – chroni przed podciąganiem kapilarnym

Czynniki atmosferyczne mają znaczący wpływ na strukturę budynku. Niekorzystne skutki ma zwłaszcza oddziaływanie wilgoci, co może prowadzić do wyziębiania budynku. Zawilgocone fundamenty sprawiają, że rośnie współczynnik przepuszczalności cieplej budynku, a tym samym podnoszą się koszty centralnego ogrzewania. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najpopularniejszą formą hydroizolacji, która chroni nieruchomość przed szkodliwym oddziaływaniem wód gruntowych oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Stosuje się ją zarówno w budynkach użytkowych, jak i komercyjnych. Budowę zabezpiecza się za pomocą rozmaitych metod izolacji. Ciężką izolację wykorzystuje się w skrajnych przypadkach, czyli tam, gdzie mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Natomiast w większości przypadków stosowana jest izolacja przeciwwilgociowa, która pomoże zabezpieczyć ściany przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – zleć prace profesjonalistom

Fundamenty można izolować na zewnątrz i od wewnątrz. Służą do tego przeróżne tworzywa budowlane, na przykład roztwory bitumiczne, folie tłoczone, zaprawy asfaltowo-żywiczne lub emulsje silikonowe. Trzeba zauważyć, że profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga zrobienia oddzielnych planów dla najważniejszych miejsc jak przykładowo: kąty, krawędzie czy zespojenie ścian. Dlatego roboty warto zlecić specjalistom posiadającym duże doświadczenie w tym obszarze – tylko wtedy zyskamy pewność, że nieruchomość jest profesjonalnie chroniona przed działaniem wilgoci.