Projekty domów góralskich – dla miłośników polskiej tradycji

Na barteksitarski.pl/goralszczyzna.html zlecisz wykonanie projektów domów góralskich profesjonaliście

Architektura góralska typowa jest dla Podhala. Powstała w połowie XIX stulecia. Od samego początku budziła zachwyt i bardzo duże zainteresowanie. Tak samo jest obecnie, gdyż nie brak osób, które stawiają na budowę domów z drewna. Największą popularnością cieszą się te z bali, które bardzo dobrze sprawdzają się w roli zarówno domów całorocznych, jak i wakacyjnych.

Projekty domów góralskich – dlaczego domy wykonane z drewna są tak lubiane?

Domy wybudowane z drewna cieszą się współcześnie wielką popularnością. W dużej mierze jest to efekt niezwykłej urody tego rodzaju posesji. Wzbudzają zachwyt precyzją wykonania. Drewno jest materiałem nadzwyczajnej urody. Jeśli o to chodzi, nie dorównuje mu żaden inny surowiec wykorzystywany do budowy domów. Do tego domy te charakteryzują się specyficznym mikroklimatem, który w sposób niezwykle korzystny odbija się na naszym zdrowiu. To właśnie z tego powodu domy z drewna polecane są przede wszystkim osobom cierpiącym na astmę, alergię oraz inne trudności z układem oddechowym. A jak prezentują się domy góralskie wykonane w tradycyjnym stylu? Cechą charakterystyczną jest oczywiście dwuokapowy dach. Świetnie jest, jeśli pokryty jest on gontem. Z uwagi jednak na wysokie ceny takiego materiału, osoby decydując się na dom w tradycyjnym stylu góralskim bardzo często wybierają inny rodzaj krycia. Kolejną cechą są okna mające mały rozmiar oraz wysoka, kamienna podmurówka. Taras, weranda oraz ganek to też elementy charakterystyczne dla domów w tradycyjnym stylu podhalańskim. W początkowym okresie istnienia styl góralski charakteryzował się jeszcze licznie stosowanymi zdobieniami. Na początku minionego wieku zaczęto jednak z nich rezygnować.

Projekty domów góralskich – postaw na pomoc fachowca

Decydując się na dom w klasycznym stylu podhalańskim, należy zdecydować na usługi biura architektonicznego, które specjalizuje się w opracowywaniu projektów obiektów budowlanych właśnie w tym stylu. Tylko wówczas można być pewnym, że projekt będzie wykonany należycie, a wszystkie charakterystyczne elementy tradycyjnego stylu zostaną ujęte.

Dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]