Projekty domów szkieletowych z drewna

Pod tym linkiem otrzymasz rzetelną pomoc specjalisty w dziedzinie wykonania projektów domów szkieletowych

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on zrobiony z drewna i tworzą go słupy oddzielone nawzajem o około pół metra. Drewno powinno zawczasu oczywiście zostać właściwie oporządzone – wykorzystuje się po to środki przeciwko owadom, grzybobójcze i impregnaty. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem jest świerk, który przed użyciem jest starannie sezonowany i strugany ze wszystkich boków. Do szkieletu mocowane są deski, a między nimi znajdują się niepalne surowce izolacyjne – jak na przykład wełna szklana. Dlaczego więc warto wybrać projekty domów szkieletowych? O czym należy pamiętać przy poszukiwaniach architekta?

Czemu warto zlecić projekty domów szkieletowych?

Inwestorzy, dla których najistotniejszy będzie termin budowy, z pewnością będą cieszyć się z faktu, że projekty domów szkieletowych zapewniają jej łatwe zakończenie. Zwykle są one wszak budowane zaledwie w dziewięćdziesiąt dni, a poza fundamentami roboty nie będą zależne od czynników pogodowych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy też gwarancję, iż do ogrzania obiektu będzie niepotrzebna spora ilość ciepła, a to razem z ich trwałością sprawia, że koszty użytkowania są stosunkowo nieduże. Powinniśmy wspomnieć również o tym, iż drewniane domy szkieletowe okazują się pod każdym względem bezpieczne dla przyrody.

Jaki architekt stworzy projekty domów szkieletowych?

W czasie poszukiwań architekta najistotniejsze okażą się niewątpliwie projekty domów szkieletowych, które zrealizował do tej pory. Aby sprawdzić, czy jego styl projektowania nam odpowiada, należy jedynie wejść na jego witrynę i poznać jego wcześniej wykonane realizacje, a jeśli się nam one spodobają – umówić się z autorem, celem uzgodnienia dalszych szczegółów projektu. Nie należy natomiast kierować się tylko ceną wzniesienia domu – to bowiem wydatek na kilka pokoleń.

Dane teleadresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]