kątowniki nierdzewne

Rodzaje kątowników nierdzewnych

Kątowniki to jedne z najistotniejszych produktów metalurgicznych. Znajdują mnóstwo zastosowań – są wykorzystywane na budowach, w czasie prac konserwatorskich czy w piwnicach miłośników prac ręcznych. Żeby jednak spełniły konkretne oczekiwania, powinny być wytrzymałe oraz jak najlżejsze. Te cechy powodują, że konstrukcja złożona z kątowników będzie stabilna i bez problemu zniesie wszystkie wibracje. Jak więc stwierdzić, czy dany produkt okaże się wystarczający? Gdzie można je zastosować?

Solidne kątowniki nierdzewne

Najlepszym materiałem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Czemu najlepiej wybrać właśnie kątowniki nierdzewne? W szczególności ze względu na solidność charakteryzującą ten stop – wytrzymają więcej od części wykonanych z innych stopów. Dzieje się z tego powodu, że nie rdzewieją, więc nawet po latach zachowują swoje właściwości. Kątowniki nierdzewne cechują się także małą rozszerzalnością termiczną, co podnosi bezpieczeństwo ich używania podczas skwarów i mrozów.

Gdzie stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są naprawdę użyteczne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie są najważniejszą częścią drzwi lub barierek. Profile i kątowniki nierdzewne są także używane do produkcji konstrukcji elewacyjnych. Oprócz tego ze względu na to, że są solidne, stosuje się je przy budowaniu estrad oraz wież, a poza tym konstrukcji dużych namiotów. Specjalne kątowniki możemy również stosować do montażu półek – stworzone do tego produkty nierzadko posiadają atrakcyjne ozdobniki.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]