Sklep internetowy z produktami dla wentylacji

Duchota, grzyby na sufitach albo zaparowane szyby – właśnie w ten sposób daje o sobie znać niesprawna wentylacja. Podobne symptomy naprawdę często zauważają mieszkańcy mieszkań, gdzie ostatnio wstawiono nowe okna – lepiej się teraz zamykają, zaś woda oraz gazy nie mogą już wydostać się z domu. W jaki sposób zatem zaprojektować idealną wentylację?

Z jakich powodów warto troszczyć się o wentylację?

Jak większość czytelników się domyśla, wentylacja ma za zadanie wyprowadzenie z mieszkania zużytego powietrza oraz wtłoczenie zamiast niego nowego. Okazuje się to szczególnie istotne, ponieważ w unoszącym się przez dłuższy czas medium nietrudno o chorobotwórcze bakterie, roztocza i grzyby.

Jak wiele powietrza musi wprowadzić wentylacja?

Fachowcy są zdania, iż objętość przepompowanego w trakcie sześćdziesięciu minut powietrza powinna równać się kubaturze pomieszczenia. Powinniśmy także zaznaczyć, że wszyscy lokatorzy zużywają w tym okresie blisko 30 000 litrów medium.

Wentylacja – jak jest skonstruowana?

Najistotniejszymi częściami każdej tego typu instalacji są przewody wentylacyjne, za pośrednictwem których powietrze jest wprowadzane z zewnątrz do naszego mieszkania. Istotną funkcję pełnią także nawiewniki – żeby wentylacja odpowiednio funkcjonowała, powinniśmy założyć je 200 cm nad ziemią, bo dzięki temu chłodne powietrze zdąży zmieszać się z tym wcześniej ogrzanym.

Wentylacja, a wymiennik

Rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić nieco ciepła z usuwanego z domu medium okazuje się wymiennik. Jak dużo jesteśmy w stanie dzięki podobnemu urządzeniu odzyskać? Zależy to od jego konstrukcji oraz pogody na dworze – lepsze rekuperatory wykazują bowiem większe możliwości.