Sklep z płytkami elewacyjnymi

Płytki elewacyjne to świetny sposób na odmianę wyglądu danego budynku. Są wszak bardzo tanie, natomiast ich montaż nie wymaga przekształceń konstrukcyjnych – nic więc dziwnego, że od niedawna to akurat one stają się najpopularniejszym surowcem stosowanym przy remontach. Jakie więc płytki elewacyjne spotkamy na rynku? Jakie modele w danym wypadku okażą się najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Cegłopodobne płytki elewacyjne

To doskonała alternatywa dla cegły licowej – są bowiem od niej o wiele tańsze, ale również łatwiejsze w montażu. Dobre cegłopodobne płytki elewacyjne są bardziej wytrzymałe – doskonale znoszą upływ lat oraz nie zagrażają im grzyby lub woda.

Kamienne płytki elewacyjne

Są trochę kosztowniejsze od płytek cegłopodobnych, ale służą więcej czasu i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Płytki elewacyjne wyprodukowane z kamienia doskonale nadają się do domów wzniesionych w nowoczesnym stylu.

Silne strony płytek elewacyjnych

Montaż płytek elewacyjnych nie sprawi żadnych trudności – z uwagi na to lokatorzy domów jednorodzinnych często wybierają je w czasie prac wykończeniowych. Kolejną dobrą stroną opisywanego surowca są niewielkie ceny – dzięki temu zmiana wizerunku domu jest znacznie tańsza, niż w razie wykorzystania innych metod.

Ile kosztują płytki elewacyjne?

Koszty zakupu płytek elewacyjnych bywają zróżnicowane i zależą przede wszystkim od surowca, w oparciu o który są wykonane. Za metr kwadratowy płytek ceramicznych zapłacimy około 20 PLN, jednak te wykonane ze skały potrafią kosztować nawet sto zł.