Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – zaufaj fachowcom

Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera nie można zapominać o odbiorze technicznym. To najbardziej znaczący etap zakupu wymarzonych „czterech kątów”, który może zabezpieczyć nas przed mnóstwem ogromnych problemów. Czym jest odbiór techniczny? O czym nie wolno zapominać?

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – po co się je wykonuje?

Odbiór techniczny wymarzonego M polega na dokładnym potwierdzeniu zgodności wykonania lokalu z umową, która została podpisana z deweloperem. Uwagę należy zwrócić również na to, czy mieszkanie jest zgodne z projektem, polskimi standardami oraz regulacjami prawa budowlanego. Odbiór techniczny nieruchomości służy przede wszystkim weryfikacji czy w lokalu nie znajdują się różnego rodzaju usterki oraz defekty konstrukcyjne. Na drodze sprawdzenia mieszkania odkryć można przeróżne niedoskonałości wykonanych robót. Defekty występujące naprawdę często to: elektryka wykonana w nieprawidłowy sposób, zaburzenia poziomu murów, odpadające tapety, nierówne posadzki, a także puchnący od ścian tynk. Wszystko to sprawia, że w mieszkaniu wykonać należy bardzo dużo dodatkowych prac, które często generują spore koszty, a przy tym opóźniają moment zamieszkania w lokalu.

Sprawdzenie mieszkania przed odbiorem – uzyskaj pomoc profesjonalistów

By mieć pewność, że wykonanie techniczne zakupionego mieszkania jest zgodny z umową deweloperską, planem architektonicznym oraz obowiązującymi w naszym kraju normami, dobrze jest zdecydować się na pomoc profesjonalnych firm, które funkcjonują w sposób całkowicie niezależny. Zatrudniają one ekspertów rewelacyjnie znających się na pracach , które mają charakter remontowy i budowlany. Ocenienie mieszkania pod kątem prawidłowości realizacji prac nie zajmie takim osobom dużo czasu, a równocześnie odbywa się to z wielką dokładnością. Stawiając na ich pomoc mamy pewność, że mieszkanie zostanie dokładnie sprawdzone, a niewielkie nawet defekty – wskazane.