trapez na dach, blachy trapezowe na dach

Trapez na dach – ekonomiczne i wytrzymałe pokrycie

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są tanie i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – ekonomiczna a zarazem odporna blacha

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej układania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony również ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być zamontowana blacha trapez?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych powodów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapezowa będzie również bezbłędnie prezentować się jako uwieńczenie składów, garaży lub budynków gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową należy kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę kolorów blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08