Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie stosowany na budowach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał dekoracyjny wewnątrz nieruchomości, ale również na zewnątrz. Przekonajmy się więc co tak naprawdę decyduje o jego powszechnym użyciu.
Piaskowiec elewacyjny – jako surowiec wykończeniowy
Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie popularnym materiałem używanym w trakcie urządzania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych. Można go nabyć w różnych wersjach kolorystycznych – od łososiowego, przez szary aż po miedziany. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie kolorami, ukształtowaniem i formą – wyróżniamy płytki płaskie, nieregularne, ciemne, o łupanych obrzeżach. Niektóre rodzaje piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu mieszanek innych skał. Dlatego piaskowiec znakomicie pełni rolę reprezentacyjną – w domach, na posesjach i jako element okładzinowy. Stanowi wytrzymały element na tarasy, fontanny czy ozdobne posadzki.
Piaskowiec elewacyjny – odporny na warunki środowiskowe
Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego niesamowita odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Płyty elewacyjne są w stanie posłużyć nam przez co najmniej 30-40 lat. To materiał pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu mrozu, mocnych opadów i będzie stanowić ogromny atut dla naszej posesji. W sprzedaży znajdziemy wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w Polsce, jak i zagranicznych.