Wałek nierdzewny – wytrzymały i dobrze wygląda

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz wałek nierdzewny

W budownictwie szczególnie ważna okazuje się wytrzymałość stosowanych materiałów. Właśnie dlatego budowlańcy tak często sięgają po stal nierdzewną – jest to wszak materiał bardzo wytrzymały, a przy tym dość lekki. Nie bez znaczenia są także jej walory estetyczne – dodatek chromu powoduje, że doskonale sprawdza się też jako surowiec do elementów zewnętrznych. Ze stali nierdzewnej produkuje się najróżniejsze części, lecz najczęściej spotykane są pręty. Czemu wałek nierdzewny jest tak ceniony w budownictwie? Do czego służą takie elementy?

Wałek nierdzewny – zalety

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez inżynierów głównie ze względu na jego solidność. Wytwarzany jest z dodatkiem chromu, co sprawia, że nie rdzewieje nawet przy ciągłej styczności z opadami. Poza tym sporo produktów tego rodzaju jest odporna na wpływ kwasów, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w najcięższych sytuacjach.

Przykłady użycia wałka nierdzewnego

Ze uwagi na wielką odporność, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej stosowane są w budownictwie, ale użycie tych produktów nie ogranicza się tylko do tego. Są stosowane także w motoryzacji, stolarce meblowej oraz innych gałęziach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny bywają również cenione przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wodą nie powoduje przecież ich rdzewienia.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]