Wynajem szalunków – na czym to polega?

Szukasz więcej informacji o wynajmie szalunków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na abcszalunki.pl

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są ze sklejki, ale spotyka się również konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Innymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na duże koszty nie zawsze firmy remontowe posiadają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić atuty, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać usługi ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie również obsługa kontrahenta – w przypadku, kiedy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wahania się warto z kolei wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi klienci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]