Zalety okien drewnianych

Kup okna drewniane

Okna drewniane przez lata były najchętniej stosowanym rodzajem okien. Następnie zostały wyparte przez te wykonane z PCV, ale obecnie znów zwracamy uwagę na ich atuty. Dobrze zamontowane i serwisowane okna drewniane mogą bowiem posłużyć dłużej niż okna plastikowe, zaś ich kupno kosztować będzie porównywalną sumę. Poza tym w poszczególnych sytuacjach ich wykorzystanie jest konieczne – czasem po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z nowszych modeli. W jakich sytuacjach zatem powinniśmy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – drewno

Okna drewniane produkowane są jedynie z niektórych rodzajów drewna. Obecnie najczęściej stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na deszcz i słońce, wytwórcy okien nierzadko wybierają gatunki spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń czy teak. Te ostatnie są nieco droższe, lecz należy pamiętać, że wymagają mniej intensywnych napraw i lepiej znoszą eksploatację w ekstremalnych warunkach. Dla wielu osób ich mocną stroną jest również fakt, że często prezentują się ciekawiej niż modele zrobione z krajowych rodzajów drewna.

Kiedy zdecydować się na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki wyrobów plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, są również stosowane w czasie rekonstrukcji wiekowych budynków. Użycie pozostałych surowców będzie bowiem skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi również dotkliwymi grzywnami.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]