Prawo pracy w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień pomagamy im w tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i zakończenia. Udzielana przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również ustrzec ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozwojem spółki, stosowanie prawa pracy staje się większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik jako pełnomocnik Pracownika

Równie często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza praca skupia się na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezprawnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy charakteryzują się znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sędziego do uznania racji Klienta jest dużym wyzwaniem.