Kurs języka angielskiego

Najważniejszy z języków europejskich – angielski

Biorąc pod uwagę fakt, że angielski niezbędny jest niemal wszędzie (przy kontaktach handlowych, w turystyce, polityce, a również w życiu codziennym), można powiedzieć, że jest on bez wątpienia najważniejszym językiem europejskim. Owa przydatność posługiwanie się angielskim sprzyja otwieraniu się szkół językowych.

Nauka języka angielskiego w domu

Angielskiego jest dość łatwo uczyć się w domu, ze względu na to, że materiały dydaktyczne są szeroko dostępne. Każda księgarnia ma w ofercie podręczniki do tego języka, a także literaturę angielską w oryginale. W języku angielskim nagrana jest również zdecydowana większość współczesnej muzyki oraz filmów. Język angielski nas otacza nawet jeśli mieszkamy w Polsce, łatwo więc się z nim osłuchać.

Szkoły językowe uczące języka angielskiego

Możliwość wyboru spośród różnych rodzajów kursów języka daje swoim uczniom każda ze szkół językowych. Jedną z udostępnianych możliwości jest program nauki DIRECT English.

DIRECT English jest programem błyskawicznego przyswajania wiedzy językowej. Opiera się na Metodzie Bezpośredniej, czym nieco przypomina dość mocno rozpowszechnioną na polskim rynku Metodę Callana.

Inną możliwością jest program GENERAL ENGLISH – wykorzystujący metodę komunikatywną. Przeznaczony jest dla studentów mających zamiar rozszerzyć ogólną, praktyczną umiejętność używania języka, ułatwiającą rozmawianie w multikulturowym towarzystwie. Dla lepszego efektu zajęcia prowadzone są zazwyczaj przez dwóch lektorów: polskiego oraz native speakera.

Popularnym rozwiązaniem są też konwersacje, czyli nauka poprzez prowadzenie rozmów w języku angielskim.

Oba te kursy, a także konwersacje z języka angielskiego oferuje szkoła Archer School. Wszystkie szczegóły można sprawdzić na stronie szkoły www.archerschool.pl.