Nauka francuskiego

Język francuski

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII wieku był powszechnie używanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do późnych lat 70. XX wieku język francuski był postrzegany jako język każdej lepiej wykształconej osoby. Również dziś, mimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski ma duże znaczenie.

Język francuski – słów kilka

Językiem francuskim posługuje się wiele nacji na całej kuli ziemskiej. Należą do nich m.in.: Francuzi, Kanadyjczycy, Belgowie, czy Szwajcarzy. Język ten jest również oficjalnie uznanym językiem urzędowym UE.

Nauka języka francuskiego – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem nauki warto wiedzieć, że francuski jest językiem, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio dopasowane końcówki. Dlatego jeśli planujesz naukę języka francuskiego połóż duży nacisk na gramatykę, która bardzo pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Najlepszy rodzaj nauki języka francuskiego

Według dużego grona ludzi najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego są kursy bezpośrednie, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność m.in. dzięki efektywności nauczania.