Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Jeżeli interesuje Cię aktualna oferta kursu Blender, skieruj się na domin-krakow.pl.

Świat grafiki nieprzerwanie się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik preferując kreowanie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko wolność wykonywania grafik 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wymaga w tej chwili wielkich nakładów finansowych – można po prostu pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który przy tym jest całkiem darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela

Korzystania z każdego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko bywa dość frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne osobom, które niedawno odkryli Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby był on prowadzony w małych grupach, co da instruktorowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w świecie projektowania i gier wideo

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj umiejętnością poszukiwaną i poważaną zwłaszcza w świecie projektowania, gier komputerowych i filmu. Znajomość oprogramowania Blender 3D poszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które później można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu kursów to po prostu artyści oraz hobbyści chcący znaleźć nowe formy ekspresji lub rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]