internetowy kantor, wymiana walut online

Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie wciąż działają sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać walutę bez przymusu opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego też pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online – zawsze aktualny kurs wymiany

Funkcjonowanie kantoru online jest równie łatwe jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji zaczerpywanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Następnym i niezwykle ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka innych usług popularnych wśród konsumentów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku) czy też w określonym przez klienta terminie.

Cenisz sobie swobodę w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących komfort oraz znaczną swobodę w zarządzaniu swoimi funduszami. Używają ich też osoby zatrudnione lub uczące się za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Jednak nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.