Kredyty bez zdolności – jak to wygląda w praktyce?

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Jest bardzo wielka liczba osób, które nie są w stanie zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje bankowe zazwyczaj posiadają własne warunki, według których przyznają kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne warunki, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które spłacają już jakieś zobowiązania. Dotyczy to także osób o małych zarobkach albo nieposiadających umowy o pracę. Naturalnie kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Czynniki takie powodują, że teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków mają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się zaciągnąć kredyt. Świetnym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.