Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Na www.exploruj.pl/gora/himalaje/ poznasz aktualną ofertę wyprawy w Himalaje.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to sporo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Źródłem problemów bywa również sama organizacja podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]