Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Szukasz więcej wiadomości o wycieczce na Kilimandżaro? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja licznych globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Niecodziennych wrażeń na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Globtroterów wabią w głównej mierze malownicze krajobrazy, sposobność obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, a także znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednie przygotowanie się – ze względu na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

Co musimy wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się też zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]