Korty tenisowe – graj na najlepszych

Zainteresowany kortami tenisowymi Kraków? Kliknij w to miejsce

Obiekty zadaszone, posiadające oddzielne źródło światła oraz w pełni innowacyjne stanowią najbardziej popularne korty tenisowe. Miejsce takie musi gwarantować że adepci tenisa nie nabawią się groźnych obrażeń, na które najdotkliwiej podatne są łokcie i barki. Polecane, zwłaszcza dla początkujących, jest wybieranie się obiekty o powierzchni trawiastej. Rozgrywki na bardziej wymagającej nawierzchni możemy rozpocząć, gdy przyswoimy lepsze kwalifikacje.

Podnieś swoją kondycję fizyczną na kotrach tenisowych

Korty tenisowe są świetną okazją do wykorzystania wolnego popołudnia w aktywny sposób. Aktywność fizyczna genialnie wpływa na odporność organizmu, aczkolwiek trzeba być świadomym tego, że czas spędzony na korcie to forma obligująca do posiadania dużej siły, precyzji i umiejętności. Początkowe treningi na korcie mogą być problematyczne, ale u boku obeznanego trenera z pewnością opanujemy arkana tenisa ziemnego. Uczestnicząc w rozgrywkach na wygodnych kortach tenisowych, zminimalizujemy niebezpieczeństwo pojawienia się kontuzji. Możemy również grać na obiektach zamkniętych, które przy polskich warunkach pogodowych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Sport ten od dekad uchodzi za wyjątkowo snobistyczny. Pamiętajmy, że jest opcja wypożyczenia potrzebnych rakiet, w szczególności, że sport ten nie należy także do niedrogich. Więc jeśli chcemy trenować tylko amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego dobrej klasy.

Dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]